פרפור פרוזדורים ועליות – איך לזהות, לטפל ולמנוע

חוויתם תסמינים שקשורים להפרעות בקצב לב? סובלים מפרפור פרוזדורים? טיפול טבעי ברפואה סינית, בשילוב עם טיפול רפואי קונבנציונלי, עשוי לעזור ולהביא להקלה משמעותית.

אובחנתם כלוקים בפרפור פרוזדורים? יתכן שאתם סובלים מתחושת הלמות בחזה, הפרעות בקצב הלב, או מרגישים שהדופק שלכם אינו סדיר. אתם לא לבד! אלו הם חלק מן הסימנים לתופעה הקרויה פרפור פרוזדורים. פרפור פרוזדורים עלול להופיע על רקע מחלות ובעיות בריאות שונות, אך ב-50% מהמקרים הוא מופיע דווקא אצל אנשים בריאים, ללא מחלות רקע.

איך זה מרגיש?

פרפור פרוזדורים (הקרוי לא פעם גם פרפור עליות) מתבטא בדפיקות לב שמורגשות כמעין הלמות מבהילה בחזה, דופק בלתי סדיר והפרעות קצב נוספות, שעלולות להפוך למחלה כרונית ולהיות מסכנות חיים. כיצד מתרחשת ההפרעה? כאשר העליות בין חדרי הלב (שהן ה״פרוזדורים״) מתכווצות בקצב מהיר, שאינו מתואם עם הקצב המתון יותר של התכווצות החדרים.

המצב הזה אינו תקין, ועלול להוביל לסיבוכים כדוגמת תסחיף או קריש דם. פרפור עליות זוהי הפרעה שכיחה, וסובלים ממנה כ-1% מקרב האוכלוסיה הכללית. השכיחות של הופעתה עולה עם הגיל, ומעל גיל 65 סובלים ממנה 8-12% מן האוכלוסיה. פרפור פרוזדורים עלול להופיע על רקע מחלות ובעיות בריאות שונות, כדוגמת דלקת ריאות, סוכרת, יתר לחץ דם, עודף משקל ובעיות לב אחרות.

 • המלצה על טיפול בפעימות מוקדמות מאת ד"ר חוה יעל שרייבר

  סבלתי מהתקפים של פעימות מוקדמות , פניתי למיון ואח"כ לקרדיולוג, בצעתי את כל הבדיקות. ראיתי איך בעלי שסובל מפרפור פרוזדים סובל מתופעות לוואי של התרופות וחיפשתי אלטרנטיבה. המליצו לי על הקליניקה של עמוס זיו, וכבר בפגישה הראשונה הופתעתי לשמוע איך הוא מייד אבחן את מקור הבעיה. הטיפול עדין ומרגיע והכי חשוב מועיל! אחרי חודשיים, זהו, נעלם! קשה לי להאמין, אבל התפטרתי מהבעיה, בלי תרופות בכלל ! אלף תודות על המקצוענות ועל הנעימות.. וכל הכבוד !!! ד"ר חוה יעל שרייבר
 • טיפול מקצועי ומסור בהפרעת קצב לב

  ברצוני להודות לך על על הטיפול המקצועי והמסור בבעיית הפרעות קצב הלב, בזכות הטיפול שלך הייתה לי הפוגה במשך שנתיים תמימות. פרופיס בלה
 • תודה על טיפול בהפרעות קצב בתדירות גבוהה

  דוח ההולטר הראה ירידה משמעותית בהפרעות הקצב וכל זה בזכותכם! אדווה א
 • המלצה על טיפול טבעי שמנע צורך באבלציה

  לפי המלצה של הקרדיולוגית כבר הייתי אמורה להיות באבלציה ראשונה. לשימחתי פגשתי אותך וביחד עם הכדורים הקונוונציונליים הצלחת לייצב את המצב. תודה, רויטל, בת 43
+ לכל ההמלצות

מטרות הטיפול הטבעי

הפרעות בקצב הלב, דוגמת פרפור פרוזדורים, מצריכות אבחון וטיפול קונבנציונלי, בידי רופא שהוא קרדיולוג מומחה. הטיפול שניתן בדרך כלל הינו טיפול תרופתי, שכולל תרופות לוויסות קצב הלב ותרופות מדללות דם, שנועדו למנוע היווצרות קרישי דם.

 • תוצאות בדיקה לפני ואחרי
  אשה בת 65 עם פרפור פרוזדורים פעיל לפני ואחרי טיפול

הרפואה הסינית רואה בלב, פרט לתפקידו הפיזיולוגי כמשאבת הדם שמזרימה דם לכל חלקי הגוף, גם תפקיד רגשי – הלב מהווה משכן לנפש ולרגשות. הפרעות בקצב הלב יכולות להיות בעלות מקור גופני – בעיות במבנה חדרי הלב או בוויסות של קצב הלב, או ממקור נפשי-רגשי – על רקע של מתח, חרדה או טראומה.

המטרה של טיפול טבעי בפרפור פרוזדורים היא לאבחן את מקור הבעיה, ולהעניק טיפול משולב שמשלים את הטיפול התרופתי, ותומך בו. במקרים מסוימים, הטיפול התרופתי מלווה בתופעות לוואי, או שאינו מביא לתוצאות הרצויות ולפתרון מלא של הבעיה.

במקרים כאלו, השילוב של טיפול טבעי בעזרת דיקור סיני, נטילת צמחי מרפא והמלצות תזונה, יכול להביא לשיפור משמעותי ולתוצאות טובות.

הטיפול מסייע:

 • להפחית את הישנות התופעה ולצמצם את הנזק הבריאותי הכרוך בה.
 • להימנע מהגעה למצבים מסכני חיים.
 • לחזור לפעילות גופנית מתונה וסדירה.
 • לאמץ או לחזק אורחות חיים בריאים, הכוללים גם תזונה והרגלים שתומכים בריפוי.
 • להשיג ולשמור על אורח חיים שלו ורגוע, נטול מתחים, מועקה רגשית וחרדה.
 • לשמור על שיפור ותוצאות הטיפול למשך זמן רב.

טיפול טבעי בפרפור פרוזדורים

טיפול בפרפור פרוזדורים ברפואה סינית הינו טיפול משולב, המתבצע אצלנו בקליניקה, ובו משולבות טכנולוגיות מתקדמות שפותחו על ידי עמוס זיו, במהלך 15 שנות נסיון בקליניקה. הטיפול כולל:

 • דיקור סיני כחלק מהטיפול במחלות לב

  דיקור סיני – נועד להסדיר את קצב הלב, לווסת את פעילותו, לסייע בהסדרת הדופק, לחזק את הגוף, ולהקל במקרים שבהם ישנו רקע רגשי, חרדה, מתח ותחושת מועקה או מצוקה.

   

 • צמחי מרפא של שמים וארץ

  צמחי מרפא – פרט לדיקור, מקבלים המטופלים גם פורמולת צמחי מרפא שמותאמת עבורם והמלצות תזונה מותאמות אישית, שנועדו לחזק את האדם, ולסייע בתהליך ההבראה.

   

 • עמוס זיו עובד בקליניקה

  טכנולוגיות אינטגרטיביות מתקדמות – גירוי עצבי לא פולשני, בתדרים ספציפיים, שנערך על פי אבחון א.ק.ג. הטיפול אינו כואב, ונמשך 15-45 דקות.

   

 • תוספי תזונה מגוונים

  תוספי תזונה – תוספים שניתנים על פי מצב המחלה או הליקוי, המצב הגופני, המצב הנפשי ואורחות החיים. למי שסובל מאנמיה, למשל, יינתנו תוספים מחזקים.

   

 • תזונה נכונה במחלות לב

  המלצות תזונה ואורחות חיים – הטיפול כולל גם תשומת לב לאורחות חיים שיכולים לגרום להתקף פרפור, כדוגמת הרגלי תזונה (ארוחות כבדות, למשל), אנמיה, מתח נפשי, תנוחת שינה ועוד. במהלך הטיפול יינתנו המלצות שכרוכות באורחות החיים ויכולות להיטיב את המצב הבריאותי.

ייחודו של הטיפול במרפאתנו

במרפאה של עמוס זיו מתבצעת בדיקת א.ק.ג., וכן הערכות מבוססות א.ק.ג. על תפקוד מערכת העצבים המרכזית ביחס לפעילות הלב. כמו כן מתבצעות בדיקות הולטר (א.ק.ג. ל-24 שעות) לפני ואחרי טיפולים, במקרה הצורך. השימוש בבדיקות ה-א.ק.ג. לפני ואחרי טיפול מאפשר לוודא את מידת השיפור במצב.

עמוס זיו

סובלים מפרפור פרוזדורים או הפרעה בקצב הלב? לרפואה הסינית יש טיפול מיטיב, שמשלים את הטיפול הקונבנציונלי, משפר את המצב, מפחית את תכיפות ועצמת האירועים, ולעתים אף מוביל להפסקתם. הטיפול מסייע לכם להגיע לתוצאות המצופות.

פנו אלינו עוד היום, לאבחון מעמיק ומקיף, וטיפול משולב ומועיל בבעיית פרפור הפרוזדורים.

שתפו את העמוד בפייסבוק

לפרטים על טיפול בבית או בקליניקה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

 • בדוק התאמתך לטיפול

  לפניך שאלון קצר שנועד להתאים עבורך את הטיפול הנדרש בקליניקה של עמוס זיו. נשמח אם תוכל להקדיש מספר דקות למילויו.

  לאחר מילוי השאלון יישלח אליך מייל עם התשובה ונציג מקליניקת עמוס זיו ייצור עימך קשר טלפוני בתוך יום עסקים אחד.

 • שאלה מספר 1 מתוך 5

  האם אתה מרגיש הלמות לב, דופק מהיר או לא סדיר?

 • שאלה מספר 2 מתוך 5

  האם אתה סובל מקוצר נשימה, קושי בהכנסת אוויר, אי נוחות בחזה?

 • שאלה מספר 3 מתוך 5

  האם אתה מרגיש חרדה או פחד ממצבך הרפואי?

 • שאלה מספר 4 מתוך 5

  האם אתה נוטל תרופות בשל מצבך הבריאותי?

 • שאלה מספר 5 מתוך 5

  האם אתה מרגיש שאיכות חייך נפגעה והאם תרצה לשפרה?

 • לקבלת תשובה מיידית והמלצה להמשך טיפול, אנא מלא את הפרטים:

 • ניצור איתך קשר בהקדם לגבי אפשרויות שיפור מצבך

מחקר חדש:
טכנולוגיה לא פולשנית
לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים –
המרכז הרפואי איכילוב
וקופ"ח כללית
מחקר חדש:
טכנולוגיה לא פולשנית
לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים –
המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית