שיקום לב ומניעת התקף לב

עברתם אירוע לבבי, צנתור או ניתוח מעקפים? סובלים מאי ספיקת לב או מחלת לב אחרת? מחקרים מראים כי תהליכים של שיקום לב מקטינים את הסיכון לחוות אירוע לבבי נוסף. תהליך של שיקום לב ומניעת מחלות לב מעודד אורח חיים בריא, משפר את איכות החיים, ומפחית משמעותית את תחלואת הלב והסיכוי לפגיעה נוספת.

למי מיועד שיקום לב?

שיקום לב מתאים בשני מקרים עקריים:

מניעה ראשונית – לאנשים בריאים בדרך כלל, שלא אובחנו כחולים במחלת לב ושלא עברו אירוע לבבי, שהם בעלי נטייה או גורמי סיכון לפתח מחלות לב וכלי דם.

מניעה שניונית – לאנשים שלקו באירוע לבבי או סובלים ממחלת לב וכלי דם. תהליכי מניעה ושיקום לב מתאימים לאנשים לאחר התקף לב, לאחר אוטם בשריר הלב, אחרי צנתור לב, ניתוח מעקפים או ניתוח מסתמים, למי שלוקים באי ספיקת לב ולמי שהושתל בגופם קוצב לב. רפואת לב שיקומית מתאימה גם לאנשים שעברו אירוע מוחי, ולמי שסובלים מגורמי סיכון לתחלואת לב ולוקים ביתר לחץ דם, סטרס, הפרעות קצב, ריכוז כולסטרול גבוה ו/או שומנים בדם.

כיצד פועל שיקום לב אינטגרטיבי ברפואה סינית?

לרפואה הסינית המסורתית ישנן דרכי טיפול יעילות לעבודה עם אנשים שחוו אירוע לב או אירוע מוחי. הטיפולים ברפואה סינית כוללים שילוב של דיקור סיני, צמחי מרפא, המלצות תזונה והמלצות לתרגול גופני מותאם אישית.

 • דיקור סיני כחלק מהטיפול במחלות לב

  דיקור סיני –  יוצר גרייה עצבית שנשלחת אל אזורי בקרה במוח, שתפקידם לנטר את פעילות הלב ומערכת הדם. הטיפול מרחיב את כלי הדם, משפר את זרימת הדם, והוא בעל השפעה מיטיבה על זרימת הדם בכלי הדם הסמוכים ללב, משפר כיווץ והרפיה של שריר הלב, כלי הדם הפריפריאליים וכלי הדם במח.

 • דיקור סיני יעיל לבעיות לב

  הדיקור הסיני מאיץ את תהליך ההחלמה, משפר את תוצאות ההתערבויות הרפואיות, במקרה של מניעה שניונית (לאחר התקף לב או אירוע מוחי) ומסייע במניעת הישנות המחלה. בנוסף, הטיפול מווסת ומאזן את קצב הלב ובעיות בספיקת לב, מפחית כאבים ותורם להרגעה כללית והפחתת לחץ וסטרס, כמו גם לשיפור איכות השינה וכושר ההתאוששות, שבמקרים רבים נפגעים אחרי אירוע או התערבות ניתוחית לבבית.

 • המלצות תזונה

   המלצות תזונה ואורחות חיים – שמסייעות לשיפור בזרימת הדם ללב, הפחתה במשקל במקרה הצורך, שיפור ברמת הכולסטרול והשומנים בדם ותמיכה בחילוף החומרים בגוף

 • צמחי מרפא למחלות לב

  צמחי מרפא –  אשר מכילים מרכיבים שהוכחו כבעלי סגולות שמחזקות את כיווץ או הרפיית שריר הלב, והם מרחיבים את כלי הדם, ובכך תורמים לשיפור זרימת הדם, הפחתת לחץ דם, הפחתת כולסטרול ועוד.

שיקום לב אינטגרטיבי משלים את הטיפול הקונבנציונאלי ומתאים לכל מי שחפץ בהפחתת הסיכון לאירוע נוסף

היעילות של שיקום לב ומניעת התקף לב

לכל אדם שעבר ניתוח לב או שלקה באוטם שריר הלב – התקף לב בשפת היומיום, רצוי להשתתף בתכנית שיקום לב. תוכניות שיקום לב כלולות בסל הבריאות ומתבצעות במכונים פרטיים או מכוני שיקום לב בבתי החולים. שיקום לב אינטגרטיבי במרפאה של עמוס זיו משלים את הטיפול הקונבנציונאלי הניתוחי והתרופתי, ומתאים לכל מי שחפץ בהפחתת הסיכון לאירוע נוסף, בהפחתת התלות בתרופות בטווח הארוך ובשיפור משמעותי באורח החיים ובאיכות החיים. המטופלים בשיקום לב בקליניקה של עמוס זיו מדווחים על שיפור ניכר בתפקוד היומיומי, ועל שיפור באיכות החיים. שיפור התפקוד הלבבי נמדד אף הוא ומתבטא בבדיקות מעקב באמצעות מכשור מתאים, כדוגמת אקו-לב.

מעוניינים במניעה ושיקום לב? פנו לקליניקה של עמוס זיו לתיאום תכנית טיפולים טבעית, מיטיבה ויעילה.

שתפו את העמוד בפייסבוק

לפרטים על טיפול בבית או בקליניקה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

 • בדוק התאמתך לטיפול

  לפניך שאלון קצר שנועד להתאים עבורך את הטיפול הנדרש בקליניקה של עמוס זיו. נשמח אם תוכל להקדיש מספר דקות למילויו.

  לאחר מילוי השאלון יישלח אליך מייל עם התשובה ונציג מקליניקת עמוס זיו ייצור עימך קשר טלפוני בתוך יום עסקים אחד.

 • שאלה מספר 1 מתוך 5

  האם אתה מרגיש הלמות לב, דופק מהיר או לא סדיר?

 • שאלה מספר 2 מתוך 5

  האם אתה סובל מקוצר נשימה, קושי בהכנסת אוויר, אי נוחות בחזה?

 • שאלה מספר 3 מתוך 5

  האם אתה מרגיש חרדה או פחד ממצבך הרפואי?

 • שאלה מספר 4 מתוך 5

  האם אתה נוטל תרופות בשל מצבך הבריאותי?

 • שאלה מספר 5 מתוך 5

  האם אתה מרגיש שאיכות חייך נפגעה והאם תרצה לשפרה?

 • לקבלת תשובה מיידית והמלצה להמשך טיפול, אנא מלא את הפרטים:

 • ניצור איתך קשר בהקדם לגבי אפשרויות שיפור מצבך

מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים - המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית
מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית
לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים –
המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית