מתח, חרדה ומחלות לב

סובלים ממתח נפשי רב? השגרה שלכם רוויה באירועים לחוצים, רגעי חרדה ועומס רגשי? לחץ ומתח הם חלק בלתי נפרד מחיינו, ומלווים כל אדם, ברגעים מסוימים. כאשר רגעי המתח, העומס והחרדה רבים, והלחץ הופך לנספח קבוע בחיי היומיום, הוא עלול להוות גורם סיכון למחלות לב או להחמיר בעיות בריאות קיימות.

טיפול במתח, חרדה ולחץ נפשי ברפואה סינית מביא לתוצאות משמעותיות ומאפשר להשיב את איכות החיים והשקט הנפשי, ולמנוע סיכונים והידרדרות בריאותית.

מהם התסמינים של מתח, לחץ וחרדה?

אנו נוטים להתייחס ללחץ ומתח כאל גורמים שיוצרים תסמינים רגשיים ונפשיים – חרדה, כעס, רגזנות, שינויי מצב רוח, עצבנות, תחושת בדידות ועצב, ריבוי דאגות, פגיעה ביכולת הריכוז, פגיעה בזכרון ועוד. עם זאת, למתח ולחץ ישנם גם תסמינים גופניים, שפעמים רבות אינם מיוחסים לסטרס, ומקשים על זיהוי מקור הבעיה וטיפול בה. בין התסמינים הגופניים ניתן למנות עייפות, קשיי שינה, סחרחורת, חריקת שניים, כאבי ראש, בעיות עיכול, דופק מואץ, כאבים כלליים, עלייה במשקל, יציבה לקויה ועוד. לחיים של מתח, לחץ וחרדה ישנם גם השפעות התנהגותיות, והם עשויים להתבטא בהתנהגויות אימפולסיביות, התמכרויות שונות, ביקורתיות, הסתגרות ועוד.

כאשר רגעי המתח והחרדה רבים הם עלולים להוות גורם סיכון למחלות לב או להחמיר בעיות בריאות קיימות

מתח כגורם סיכון למחלות לב

התסמינים המגוונים יוצרים אי נוחות ניכרת, ובנוסף לכך מתח מהווה גורם סיכון לבעיות בריאותיות רבות ושונות, וביניהן מחלות לב וכלי דם:

 • רמות גבוהות של סטרס ולחץ נפשי עשויות להגביר או להוביל לגורמים נוספים של סיכון וחולי כדוגמת לחץ דם גבוה, התקפי לב, הפרעות קצב או עודף כולסטרול.
 • בנוסף, לחיים תחת מתח רב ולחץ גדול בחיי היומיום יש נטיה לאמץ התנהגויות ואורחות חיים מזיקים, כדוגמת עישון, תזונה לקויה והזנחה עצמית.
 • מתח חריף כדבר שבשגרה מעלה את רמת הורמוני הלחץ אדרנלין וקורטיזול, תורם להיווצרות קרישי דם, ומגביר את הסיכון ללקות בהתקף לב פתאומי.
 • בקרב אנשים שאובחנו כסובלים מטרשת עורקים וכבעלי נטייה להיווצרות קרישי דם, הלחץ עלול להחריף את המחלה והנטייה הזו, לגרום לכאבי חזה, נזק לכלי הדם והחמרה של טרשת עורקים.
 • במחקרים נמצא שמתח גורם לליקוי בתפקוד כלי הדם. הדופן הפנימית של כלי הדם, הקרויה אנדותל, הופכת לרגישה יותר לתהליכים דלקתיים שמלווים טרשת עורקים. נמצא שאירוע של מתח שנמשך דקות בודדות, גורם לליקוי בתפקוד האנדותל, שיכול להמשך מספר שעות. במצב זה, תהליך שקיעת הכולסטרול בדפנות כלי הדם מואץ, וכן גם התגובה הדלקתית של הגוף בכלי הדם. קצב התהליך הטרשתי (חסימת כלי הדם) מואץ מאד, ואיתו גובר הסיכוי ללקות בהתקף לב.
 • מתח פתאומי וחריף יכול לגרום להתכווצות פתאומית של העורקים המספקים דם ללב. אצל אנשים עם טרשת עורקים קיימת, מצב זה עלול להיות מסוכן ולהגדיל הסיכוי להתקף לב.
 • מי שאובחנו כחולים במחלת לב או כלי דם, חשים פעמים רבות מתח רב בשל האבחנה, והמתח הנלווה למצב עלול להפוך לחרדה מהידרדרות המצב הבריאותי. המתח והחרדה, במעין מעגל הרסני, תורמים להחרפת המצב.

 

מטרות הטיפול

הטיפול הטבעי במתח ובחרדה במרפאתנו מתאים לאנשים בריאים בדרך כלל, שחשים מתח גדול, או למי שאובחנו כלוקים במחלת לב. הטיפול מסייע בשני המצבים הללו:

 • הפחתת מתח כגורם סיכון למחלות בכלל ומחלות לב בפרט.
 • הפחתת מתח וחרדה שנובעים מעצם האבחנה של מחלת לב והפחד מהידרדרות בריאותית.

הטיפול מותאם אישית לכל מטופל ולמצבו הבריאותי, ותורם לאיזון ולשיפור גם במצבים של לחץ דם גבוה, הפרעת קצב, טרשת עורקים, שיקום לב ומחלות לב וכלי דם נוספות.

 הטיפול מותאם אשית ונועד להחזיר שקט נפשי לחיי היום יום

טיפול טבעי במתח וחרדה

הטיפול משלב דיקור סיני, נטילת צמחי מרפא והמלצות לשינוי תזונה ואורחות חיים. הדיקור מסייע בהפחתת המתח ותורם לתחושת איזון רגשי ונפשי, ובמקרים של מחלת לב, תורם לשיפור מצב המחלה.

הטיפול אינו משנה את רמת העומס והמתח שאליה נחשפים המטופלים, אך הוא משנה את התגובה הרגשית והפיזית של הגוף למתח, ובכך הוא מפחית את הסיכון לחלות ומשפר את החוסן ואת יכולת ההתמודדות של הגוף עם מתח, במצבים שבהם ישנה מחלת לב מאובחנת. מטופלים רבים מדווחים על תחושת רוגע עמוקה בסוף טיפול ועל רוגע כללי וחוסן מצטבר למתחים במהלך סדרת הטיפולים.

אם אתם חשים מתח רב בחיי היומיום, עייפות, תשישות או תסמינים של סטרס, או שאובחנתם כלוקים במחלת לב או כלי דם – פנו אלינו עוד היום – לטיפול טבעי יעיל ומיטיב. 

שתפו את העמוד בפייסבוק

לפרטים על טיפול בבית או בקליניקה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

 • בדוק התאמתך לטיפול

  לפניך שאלון קצר שנועד להתאים עבורך את הטיפול הנדרש בקליניקה של עמוס זיו. נשמח אם תוכל להקדיש מספר דקות למילויו.

  לאחר מילוי השאלון יישלח אליך מייל עם התשובה ונציג מקליניקת עמוס זיו ייצור עימך קשר טלפוני בתוך יום עסקים אחד.

 • שאלה מספר 1 מתוך 5

  האם אתה מרגיש הלמות לב, דופק מהיר או לא סדיר?

 • שאלה מספר 2 מתוך 5

  האם אתה סובל מקוצר נשימה, קושי בהכנסת אוויר, אי נוחות בחזה?

 • שאלה מספר 3 מתוך 5

  האם אתה מרגיש חרדה או פחד ממצבך הרפואי?

 • שאלה מספר 4 מתוך 5

  האם אתה נוטל תרופות בשל מצבך הבריאותי?

 • שאלה מספר 5 מתוך 5

  האם אתה מרגיש שאיכות חייך נפגעה והאם תרצה לשפרה?

 • לקבלת תשובה מיידית והמלצה להמשך טיפול, אנא מלא את הפרטים:

 • ניצור איתך קשר בהקדם לגבי אפשרויות שיפור מצבך

מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים - המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית
מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית
לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים –
המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית