כולסטרול ושומנים בדם

בדיקות הדם מעידות שאתם סובלים מכולסטרול גבוה ושומנים בדם? הרופא ממליץ על טיפול להורדת הכולסטרול? ריכוז גבוה של כולסטרול מסוג מסוים אינו מעורר תחושה רעה ואינו נושא כל תסמינים, אך הוא עלול לגרום לבעיות בריאות חמורות והוא גורם סיכון לטרשת עורקים, שבץ והתקף לב.

טיפול טבעי אינטגרטיבי בכולסטרול ושומנים בדם, לצד הטיפול הקונבנציונלי, עשוי לסייע בהפחתת רמת הכולסטרול, למנוע התפתחות או התקדמות של טרשת עורקים, להפחית תופעות לוואי של תרופות ולהשיב את האיזון למערכות הגוף – לב וכלי דם.

כולסטרול רע, כולסטרול טוב ושומנים בדם – מה הם עושים בגופנו?

הדם ותאים בגופנו מכילים בתוכם שומנים חיוניים, שקרויים ליפופרוטאינים. אלו נחלקים לכולסטרול "טוב" (HDL) ולכולסטרול "רע" (LDL). לכולסטרול הטוב יש צפיפות גבוהה, ואילו הכולסטרול הרע הוא בעל צפיפות נמוכה. בנוסף מכיל הדם שומנים נוספים שקרויים טריגליצרידים (TRG). הכולסטרול והשומנים הם חומרים מלאי אנרגיה, והם בעלי תפקיד חיוני בגופנו – הם משמשים בתהליכי חילוף החומרים בגוף, מסייעים בבניית קרום התא ובייצור מלחי מרה, מצויים במעטפת העצבים, משמשים כמרכיב בויטמין D ועוד. הכולסטרול והשומנים מגיעים אל הדם והתאים בשתי דרכים עיקריות – או שהם נספגים מן המזון שאנו אוכלים, או שהם נוצרים בגוף, רובם בכבד, ונאגרים בתאי שומן ייעודיים, לשם שימוש עתידי. במצב בריאות תקין, ישנו איזון בין רמות השומנים השונים בדם. איזון מוגדר כאשר רמת ה-HDL מהווה חמישית מרמת הכולסטרול בדם. עליה של רמת ה-LDL (הכולסטרול ה"רע") מביאה להצרת עורקים ולתהליך טרשתי.

גורמי סיכון להימצאות ערכי כולסטרול גבוהים

רמות כולסטרול בדם נמדדות בבדיקת דם. הגורמים העיקריים להימצאות כולסטרול גבוה בדם הם נטיה גנטית, וכן כרוכים בהשמנה ומשקל עודף, חוסר איזון בפעילות הכבד, הרגלי אכילה לקויים ותזונה עשירה בשומן רווי, מחלת סכרת, מחלת כליות כרונית, בעיות בתפקוד בלוטת התריס, עישון, יתר לחץ דם, עצירות, מצב נפשי לחוץ וכן הגיל – רמת הכולסטרול עולה עם הגיל.

טיפול טבעי יכול לסייע בהפחתת רמת הכולסטרול, למנוע התפתחות או התקדמות של טרשת עורקים ולהשיב את האיזון

 מדוע חשוב לטפל בכולסטרול גבוה?

כולסטרול ושומנים בדם בריכוז גבוה עלולים להוביל להיווצרות של בעיות בריאותיות משמעותיות. ככל שריכוז הכולסטרול והשומנים בדם גובה יותר, כך עולה הסיכון לטרשת עורקים, ולאירועים כמו שבץ והתקף לב. טרשת עורקים עלולה להתפתח לאורך זמן, עם התעבות הדופן של העורקים, בשל הצטברות שכבת שומנים בשילוב תהליך דלקתי על פניה, יחד עם חומרים נוספים (סידן למשל). הצטברות הפלאק והשומנים על דפנות העורקים מקשיחה את העורק, מעבה ומצרה אותו, ועל כן מגבילה את זרימת הדם בו. חלקים מן הרובד הטרשתי שמצטבר על העורקים עלולים להינתק ולהיסחף בזרם הדם. תסחיפים אלו מעלים את הסיכון להתקף לב או שבץ.
הטיפול בכולסטרול ושומנים בדם הוא חיוני, על מנת להפחית את היווצרות הרובד הטרשתי ואת הסיכון לאירועי לב ושבץ. הטיפול כולל שינוי אורחות חיים, אימוץ תזונה מתאימה ופעילות גופנית, וכן – ברפואה המערבית – מתן תרופות. במקרים מסוימים, הגוף מתקשה לשוב לאיזון, על אף מאמצים שונים ותרופות. רפואה סינית עשויה לסייע במקרים אלו, להפחית את ריכוז הכולסטרול הרע ולהשיב את רמות השומנים בדם לאיזון.

אז חייבים להוריד את הכולסטרול?

כן, אבל צריך לעשות זאת נכון

מחקרים מהשנים האחרונות מצביעים על הצורך בשינוי מגמה בנוגע לאופי הטיפול התרופתי ביתר כולסטרול. הורדת הכולסטרול לרמות נמוכות מאד באמצעות תרופות גררה במקרים רבים החרפה במצב כלי הדם. כמו כן, מינונים גבוהים של תרופות מסוג סטטינים להפחתת כולסטרול נמצאו כבעלי פוטנציאל לתופעות לוואי כגון כאבי שרירים, סכרת, פגיעה בראייה ובעיות זיכרון. מאידך, תרופות אלו הוכחו כמפחיתות תמותה אצל אנשים שעברו אירוע לבבי. חישוב מושכל של כלל גורמי הסיכון למחלת לב טרשתית (גנטיקה, עישון, השמנה, סוכרת, לחץ דם, מתח, מחסור בפעילות גופנית) מהווה את הפתרון הטוב ביותר עבור הרופא המטפל בקביעת מינון התרופות.

טיפול טבעי בכולסטרול גבוה

הטיפול בשומנים בדם ובכולסטרול גבוה ניתן כטיפול אינטגרטיבי, וכולל שילוב של דיקור סיני, המלצות לשינוי תזונתי ותוספת של צמחי מרפא סיניים. כל אלו מסייעים לגוף לטפל ולהיפטר מעודפי לחות שמצויים בגוף, ומפחיתים את הסיכונים השונים החמורים הנובעים מעודף כולסטרול. אם נמצאו אצלכם שומנים בדם וכולסטרול, או שאתם מצויים בקבוצת סיכון להתפתחות טרשת עורקים, שבץ או התקף לב – פנו עוד היום למרפאתנו, להתאמת טיפול טבעי מועיל.

שתפו את העמוד בפייסבוק

לפרטים על טיפול בבית או בקליניקה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

 • בדוק התאמתך לטיפול

  לפניך שאלון קצר שנועד להתאים עבורך את הטיפול הנדרש בקליניקה של עמוס זיו. נשמח אם תוכל להקדיש מספר דקות למילויו.

  לאחר מילוי השאלון יישלח אליך מייל עם התשובה ונציג מקליניקת עמוס זיו ייצור עימך קשר טלפוני בתוך יום עסקים אחד.

 • שאלה מספר 1 מתוך 5

  האם אתה מרגיש הלמות לב, דופק מהיר או לא סדיר?

 • שאלה מספר 2 מתוך 5

  האם אתה סובל מקוצר נשימה, קושי בהכנסת אוויר, אי נוחות בחזה?

 • שאלה מספר 3 מתוך 5

  האם אתה מרגיש חרדה או פחד ממצבך הרפואי?

 • שאלה מספר 4 מתוך 5

  האם אתה נוטל תרופות בשל מצבך הבריאותי?

 • שאלה מספר 5 מתוך 5

  האם אתה מרגיש שאיכות חייך נפגעה והאם תרצה לשפרה?

 • לקבלת תשובה מיידית והמלצה להמשך טיפול, אנא מלא את הפרטים:

 • ניצור איתך קשר בהקדם לגבי אפשרויות שיפור מצבך

מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים - המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית
מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית
לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים –
המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית