טיפול תרופתי לאיזון לחץ הדם לפני השינה עשוי להפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם

מחקר חדש ומקיף שנערך במסגרת פרויקט (Hagia (Hagia Chronotherapy Trial מעלה מספר ממצאים המראים קשר ברור בין ירידה בכמות האירועים הלבביים ומועד נטילת הטיפול המניעתי ליתר לחץ דם. 

מן המחקר, שפורסם בכתב העת European Heart Journal, עולה כי בניגוד לנטילת התרופות עם ההשכמה, טיפול לפני השינה בקרב הסובלים מלחץ דם גבוה תורם להפחתת הסיכון להתפתחותן של מחלות ואירועים לבביים.

ממצאי המחקר

במחקר השתתפו 19,084 מטופלים הסובלים מלחץ דם גבוה (מתוכם 10,614 גברים ו-8,470 נשים) עם ממוצע גילאי של 60 שנה. המחקר עקב אחר המטופלים במשך 6 שנים, כשהם מחולקים לשתי קבוצות: קבוצה אחת נוטלת את כל התרופות עם ההשכמה, ובקבוצה השנייה לפחות אחת (במידה והטיפול הוא רב תרופתי) מן התרופות למניעת יתר לחץ דם ניטלת בסמוך למועד השינה.

מתוצאות המחקר עולה כי בקרב הנבדקים ששינו את שעות הטיפול לערב נרשמה ירידה בכלל הממצאים הקרדיו-וסקולריים. יחס הסיכון (Hazard Ratio) של תמותה כתוצאה ממחלת לב בין הקבוצות עמד על 0.66 עבור אוטם שריר הלב, 0.58 עבור אי-ספיקת לב ו-0.51 עבור שבץ מוחי (כלומר ירידה בסיכון של 34%, 42% ו-49% בהתאמה).

כמו כן, בקרב המטופלים שנטלו את התרופות לפני השינה, נרשמו ירידות ברמות הכולסטרול – LDL ("הרע") ועליה ברמת הכולסטרול "הטוב" ושיפור ברמות האיזון של לחץ הדם.

מסקנות

החוקרים כותבים כי קיימת חשיבות רבה לזמני נטילת הטיפול התרופתי, אחוזי התמותה יורדים משמעותית סטטיסטית אם מקפידים על טיפול טרום שינה. עוד עולה, כי הטיפול הלילי עוזר לייצב את מדדי לחץ הדם במשך הלילה וגם בהמשך היום העוקב.

כמו כן, החוקרים מצביעים על כך שמבחינת תופעות לוואי ובטיחותה של התרופה, אין כל הבדל בין טיפול בוקר או לילה.

לחץ דם גבוה: טיפול מניעתי טבעי נגד "הרוצח השקט"

הרפואה הסינית דוגלת בשיפור איכות השינה כעיקרון מפתח לשימור הבריאות בכלל ולטיפול ביתר לחץ דם בפרט. טיפולי הדיקור יעילים בשיפור איכות וכמות השינה ובכך גם בשיפור איזון לחץ הדם.

ייתכן ואתם סובלים מתנודתיות במדדי לחץ הדם ולא מודעים לכך. הנזק המצטבר של התופעה עלול לגרום, בטווח הארוך, נזק לכלי הדם וללב ולהתפתחותן של מחלות לב שונות.

טיפול טבעי בדיקור סיני וצמחי מרפא, בשילוב עם שמירה על אורח חיים בריא ותזונה נבונה, עוזרים בהפחתת מדדי לחץ הדם, בשיפור הבריאות הכללית של הלב והגוף ובהפגת המתח והלחץ המצטברים ביומיום.

בקליניקה של עמוס זיו, מטפל מנוסה ברפואת לב אינטגרטיבית, תוכלו לקבל טיפול למניעת לחץ דם גבוה, לשיפור איכות השינה ובכך למחלות לב עתידיות הטיפול מתבצע בשילוב ליווי אישי ומקצועי.

שתפו את העמוד בפייסבוק

  לפרטים על טיפול בבית או בקליניקה

   השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   • בדוק התאמתך לטיפול

    לפניך שאלון קצר שנועד להתאים עבורך את הטיפול הנדרש בקליניקה של עמוס זיו. נשמח אם תוכל להקדיש מספר דקות למילויו.

    לאחר מילוי השאלון יישלח אליך מייל עם התשובה ונציג מקליניקת עמוס זיו ייצור עימך קשר טלפוני בתוך יום עסקים אחד.

   • שאלה מספר 1 מתוך 5

    האם אתה מרגיש הלמות לב, דופק מהיר או לא סדיר?

   • שאלה מספר 2 מתוך 5

    האם אתה סובל מקוצר נשימה, קושי בהכנסת אוויר, אי נוחות בחזה?

   • שאלה מספר 3 מתוך 5

    האם אתה מרגיש חרדה או פחד ממצבך הרפואי?

   • שאלה מספר 4 מתוך 5

    האם אתה נוטל תרופות בשל מצבך הבריאותי?

   • שאלה מספר 5 מתוך 5

    האם אתה מרגיש שאיכות חייך נפגעה והאם תרצה לשפרה?

   • לקבלת תשובה מיידית והמלצה להמשך טיפול, אנא מלא את הפרטים:

   • ניצור איתך קשר בהקדם לגבי אפשרויות שיפור מצבך