האם צריכת חלבון מוגברת יכולה למנוע פרפור פרוזדורים?

מחקר אמריקאי חדש שנערך מטעם המיזם לבריאות האישה, Women's Health Initiative, מעלה את הקשר בין צריכה דלה של חלבונים לבין סיכון מוגבר להתפתחות הפרעת פרפור פרוזדורים.

במחקר שנערך בראשותו של ד"ר דניאל גרבר, קרדיולוג מאוניברסיטת סטנפורד, קליפורניה השתתפו 99,554 נשים בחציון גילאים של 64 שנים.
נתוני המחקר, שפורסמו במהלך הכנס האמריקני לקרדיולוגיה, מלמדים כי נשים שצרכו כמות חלבונים גדולה יותר ביחס למשקל גופם היו רזות יותר ובסיכון נמוך יותר לפתח פרפור פרוזדורים.

נמצא כי בקרב  נשים שצרכו בין 58-66 גרם חלבון בכל יום הסיכוי למקרי פרפור פרוזדורים היה נמוך ב-8% בהשוואה לנשים שצרכו כמות חלבון הנמוכה מ-58 גרם. מנגד, נשים שנמצאו ברבעון העליון של הצריכה (מעל 74 גרם ליום), לא תועד סיכון נמוך משמעותית לפרפור פרוזדורים.

ניתן לסכם ולומר שהמחקר מציע התבוננות חדשה על הדיאטה היומית והרגלי התזונה שלנו, במיוחד לאור העובדה שההקצאה התזונתית המומלצת כיום בארה"ב עומדת על צריכה של כ-51 גרם חלבון עבור אדם במשקל של 63 ק"ג.

מהן ההמלצות לתזונה נבונה?

ד"ר גרבר מדגיש כי ההמלצה היא לשנות את הרגלי התזונה ולצרוך יותר מזון עשיר בחלבונים, במקביל לשמירה על תפריט מאוזן והפחתה בכמות הפחמימות.
במקביל, ההמלצה היא להימנע ממזון מעובד ומזון עשיר בשומנים וסוכרים על מנת להפחית את הסיכון להתפתחותן של הפרעות בקצב הלב ולשמור על משקל תקין.

כמו גרבר, גם קרדיולוגים אחרים ממליצים על אכילת מזונות עתירי חלבונים מן הצומח כמו דגנים וקטניות והפחתה בצריכת חלבון מן החי. ובאופן כללי, כאשר מדברים על הגדלת צריכת החלבונים, חשוב לעשות זאת באמצעות חלבון מן הצומח, חלבון מן החי דל שומן ולהמעיט בסוכרים וגורמים אחרים המסכנים את התפקוד הלבבי.

מסקנות נוספות

דגש מרכזי נוסף המתעורר עקב הדיון בשינוי התזונתי, הוא החשיבות של הליווי הרפואי והתאמת הטיפול האפקטיבי ביותר לכל מטופל. מומלץ, לאחר התייעצות עם הרופא המטפל, לשקול גם את שילובו של הטיפול האינטגרטיבי וטכניקות טיפול טבעיות אחרות ברפואה סינית כמו דיקור וצמחי מרפא לצד המלצות לאורח חיים בריא.


לקבלת ייעוץ תזונתי מותאם אישית יחד עם טיפול טבעי ברפואה סינית למניעת הפרעות בקצב הלב, טיפול יעיל במיוחד, אתם מוזמנים ליצור עמי קשר לבנית תוכנית טיפול מחזקת.

בשילוב עם טיפול לב אינטגרטיבי מסייע תוכלו לחזק את גופכם ולסייע לו להתמודד עם ההחלמה ממחלות לבביות ושיפור התפקוד היומי שלכם.

 

 

שתפו את העמוד בפייסבוק

  לפרטים על טיפול בבית או בקליניקה

   השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   • בדוק התאמתך לטיפול

    לפניך שאלון קצר שנועד להתאים עבורך את הטיפול הנדרש בקליניקה של עמוס זיו. נשמח אם תוכל להקדיש מספר דקות למילויו.

    לאחר מילוי השאלון יישלח אליך מייל עם התשובה ונציג מקליניקת עמוס זיו ייצור עימך קשר טלפוני בתוך יום עסקים אחד.

   • שאלה מספר 1 מתוך 5

    האם אתה מרגיש הלמות לב, דופק מהיר או לא סדיר?

   • שאלה מספר 2 מתוך 5

    האם אתה סובל מקוצר נשימה, קושי בהכנסת אוויר, אי נוחות בחזה?

   • שאלה מספר 3 מתוך 5

    האם אתה מרגיש חרדה או פחד ממצבך הרפואי?

   • שאלה מספר 4 מתוך 5

    האם אתה נוטל תרופות בשל מצבך הבריאותי?

   • שאלה מספר 5 מתוך 5

    האם אתה מרגיש שאיכות חייך נפגעה והאם תרצה לשפרה?

   • לקבלת תשובה מיידית והמלצה להמשך טיפול, אנא מלא את הפרטים:

   • ניצור איתך קשר בהקדם לגבי אפשרויות שיפור מצבך