היפוך חשמלי – המשמעות, ההשלכות וטיפול מניעתי טבעי

סובלים מפרפור פרוזדורים והוצע לכם לעבור היפוך חשמלי? חשוב להבין את המשמעות וההשלכות של טיפול זה, ולמה טיפול מניעתי יסייע לכם להמנע מלחזור על ה"חוויה" הזו.

מהו היפוך חשמלי?

כדי להבין מהו, חשוב להבין קודם מהו פרפור פרוזדורים: מדובר במחלה, שכיחה יחסית, אשר גורמת למדורי הלב העליונים, המכונים פרוזדורים, לפעום במהירות ובצורה בלתי סדירה, פעולה הקרויה פרפור.

תסמינים שכיחים של פרפור פרוזדורים כוללים פעימות לב מואצות, או לא סדירות, דופק לא סדיר, חולשה ועייפות, קוצר נשימה, כאבים בחזה, ירידה בתפקוד יומיומי, סחרחורת ולעתים אובדן הכרה.

הדופק הלא סדיר משפיע על זרימת הדם בלב.

למרות שפרפור פרוזדורים כשלעצמו אינו מצב מסכן חיים, חשוב לטפל בתסמינים מאחר ולאורך זמן עלולים להיווצר סיבוכים, ביניהם התקף לב, אי ספיקת לב, היווצרות קרישי דם שעלולים לגרום לשבץ מוחי וסיבוכים אחרים.

הטיפול המומלץ פעמים רבות על ידי רופאים הוא היפוך חשמלי  (Cardioversion). זוהי מכת חשמל שניתנת לבית החזה של המטופל. המטרה בהפוך חשמלי היא להפוך את קצב הלב, הלא תקין, לסדיר ותקין. הפעולה משתקת בבת אחת את כל הפעילות החשמלית של הלב ומדכאת את הפרעת הקצב. התוצאה: הלב פועם בצורה סדירה ותקינה. ניתן להשוות זאת למעין "ריסטארט" (הפעלה מחדש) ללב.

לפני קבלת טיפול של היפוך חשמלי יקבל המטופל תרופה לדילול דם אותה יהיה עליו ליטול לפחות שלושה שבועות טרם הטיפול. דילול דם מסייע במניעת היווצרות קרישי דם בלב.

לפני ההיפוך יקבל המטופל גם תרופה להסדרה או האטה של הדופק, שתשמור על הקצב הסדיר לאחר תהליך ההיפוך ותעלה את סיכויי הצלחת הטיפול.

הפרוצדורה מבוצעת בהרדמה ואורכת מספר דקות. המטופל יקבל מכת חשמל (הלם חשמלי) דרך דפילטור חיצוני, לעתים נדרשת יותר ממכת חשמל אחת, עד שהדופק מוסדר וקצב ופעימות הלב מוסדרים.

לאחר מספר שעות, או לכל היותר ביום למחרת, ישוחרר המטופל לביתו.

סיבוכים אפשריים של היפוך חשמלי, במהלך הטיפול או לאחריו: קצב לב מואט, או מואץ, כוויות או גירוי בעור עקב המגע עם האלקטרודות וכן, סיבוך נדיר –  שבץ מוחי, אולם סיבוך זה נדיר ביותר אם המטופל קיבלת טיפול נוגד קרישה טרם ההיפוך.

היום שאחרי

פרפור פרוזדורים אינו תופעה חד פעמית שמוסדרת לנצח באמצעות היפוך חשמלי. למעשה, הוא עלול לחזור בתוך כחודש  בכ 30% אחוזים מהמקרים ובכ 70% מהמטופלים תוך שנה. כדי שהתהליך יהיה אפקטיבי ולא יחזור על עצמו, חשוב לשמור על דופק סדיר לאורך זמן, מצב שיחסוך חזרה על החוויה מאד הלא נעימה הכרוכה בהיפוך חשמלי.

 • טיפול מקצועי ומסור בהפרעת קצב לב

  ברצוני להודות לך על על הטיפול המקצועי והמסור בבעיית הפרעות קצב הלב, בזכות הטיפול שלך הייתה לי הפוגה במשך שנתיים תמימות. פרופיס בלה
 • כל הרופאים שבדקו אותי אמרו לי שאין מה לעשות וחיים עם זה

  בזכות הטיפול המשולב של הדיקור עם צמחי המרפא התחלתי לחזור למסלול החיים שלי עם שמחה וכוחות מחודשים! אורי אהרון
 • תודה על הטיפול והיחס האנושי והמקצועי בבעיית אי ספיקת לב

  אובחנתי עם אי ספיקת לב שמאלית לפני שנה בערך. הגעתי לעמוס זיו משמים וארץ שבורה וחלשה המאוד. לאורך כל הדרך ההתיחסות היתה אנושית, מקצועית הוליסטית ומכבדת. לאחר פרק זמן נצפה שיפור משמעותי מאוד בתפקוד הלב ובתסמינים. אין לתאר את תחושת השמחה שלי מתוצאות בדיקת האקו לאחר. יש תוצאות!!! ממליצה בחום רב על עמוס זיו והצוות בשמיים וארץ.
 • תודה על טיפול בהפרעות קצב בתדירות גבוהה

  דוח ההולטר הראה ירידה משמעותית בהפרעות הקצב וכל זה בזכותכם! אדווה א
+ לכל ההמלצות

כיצד שומרים על תוצאות ההיפוך – טיפול חדשני מועיל ויעיל

בנוסף לתרופות ניתן לסייע באמצעות טכנולוגיות אינטגרטיביות מתקדמות ,טיפול המבוסס על שנים של מחקר ומאות טיפולים. מערכת העצבים המרכזית שולטת על רוב מערכות הגוף – לב, נשימה, עיכול ועוד. במהלך הטיפול מתבצעת בדיקה של מצב מערכת העצבים האוטונומית, השולטת על הלב וכלי הדם. הבדיקה נשענת על חישובים ייחודיים מתוך בדיקת א.ק.ג. בת שתי דקות. בהמשך ובהתאם לתוצאות הבדיקה, ניתן גירוי חשמלי לא פולשני, באמצעות אלקטרודות המונחות על פני הגוף.

הטיפול בגירוי העצבי מעביר מסר למערכת העצבים המרכזית ולמוח, ומווסת את השליטה על הלב; גורם להפרשה הורמונאלית המווסתת מערכות שונות בגוף;  מפחית יתר פעילות עצבית שיכולה לגרום להפרעות קצב (פרפור פרוזדורים, פעימות מוקדמות ופלפיטציות. הטיפול אינו כרוך בכאב או באי נוחות. השפעת הטיפול מיידית ונשמרת גם לטווח הארוך, והוא מפחית מתחים ויוצר תחושת רוגע.

בקליניקה לרפואת לב אינטגרטיבית צבר עמוס זיו ניסיון מוכח עם מאות מטופלים. 

טכנולוגיה אינטגרטיבית מפחיתה הישנות של אירועי פרפור חדרים אחרי היפך חשמלי

הטיפול החדשני נבדק בימים אלה במחקרים קליניים במרכזים רפואיים מובילים בארץ.

מה עוד ניתן לעשות?

ישנן מספר סיבות שעלולות לגרום לפרפור פרוזדורים. על חלקן לא ניתן להשפיע כגון גיל המטופל . גורמים אחרים לפרפור ניתנים לטיפול ובקרה, ביניהם: מאמץ גופני מופרז, שתיית אלכוהול, עישון, עודף משקל, עודף כולסטרול, לחץ דם גבוה, מחלות ריאה, סוכרת, תרופות להמרצת הלב ועוד. כשהגורמים ידועים, ניתן לטפל בהם באופן מקיף, על מנת למנוע את שובו של פרפור הפרוזדורים ואת הצורך לעבור היפוך חשמלי נוסף.

חשוב לבצע מספר שינויים שיסייעו לשמירת קצב הלב הסדיר והתקין לאורך זמן.

מטרת הטיפול הטבעי למטופלים שסובלים מפרפור פרוזדורים ועברו, או עומדים לעבור תהליך של היפוך חשמלי, היא לוודא שלא יהיה צורך בהליך זה בעתיד.

לטיפול הטבעי יש חשיבות רבה, והוא יכול להביא לשיפור משמעותי במצב ולמנוע את את הצורך לעבור היפוך חשמלי נוסף

הטיפול הטבעי ברפואה הסינית כולל:

 • דיקור סיני כחלק מהטיפול במחלות לב

  דיקור סיני – הדיקור מסייע בהסדרת קצב הלב, וויסות פעולת הלב והסרת הדופק, חיזוק הגוף והקלה על תסמינים שמקורם רגשי, כמו מתח וחרדה.

 • צמחי מרפא למחלות לב

  צמחי מרפא –  התאמת פורמולות טבעיות של צמחי מרפא בהתאמה אישית לכל מטופל ובהתאם לאבחון והרקע לפרפור הפרוזדורים ממנו הוא סובל.

 • צמחי מרפא של שמים וארץ

  תוספי תזונה – תוספים שניתנים על פי מצב המחלה או הליקוי, המצב הגופני, המצב הנפשי ואורחות החיים. למי שסובל מאנמיה, למשל, יינתנו תוספים מחזקים.

 • אורחות חיים ומחלות לב

  סיגול אורח חיים בריא –  המלצות ייעוץ וליווי של תזונה מותאמת אישית, המסייעת לחיזוק המטופל ובסיוע בתהליך ההחלמה, שמירה על המשקל ואיזון רמות הסוכר והכולסטרול. כמו כן ניתנות המלצות להפסקת עישון, תנוחת השינה, המלצות לפעילות גופנית, לאחר היוועצות עם הרופא המטפל, ועוד.

עמוס זיו, מטפל אינטגרטיבי בבעיות לב, בעל נסיון מקצועי עשיר ומקיף.

הטיפול הטבעי בקליניקה יכול לסייע להפחית את הישנות התופעה ולצמצם את הנזק הבריאותי הכרוך בה, להימנע מהגעה למצבים מסכני חיים, לחזור לפעילות גופנית מתונה וסדירה, לאמץ או לחזק אורחות חיים בריאים, להשיג ולשמור על אורח חיים שלו ורגוע, נטול מתחים, מועקה רגשית וחרדה ובעיקר, לשמור על השיפור במצב ועל תוצאות הטיפול לאורך זמן.

עמוס זיו

עברתם, או עומדים לעבור, היפוך חשמלי ? צרו עמנו קשר לליווי, ייעוץ ובניית תוכנית טיפול מותאמת אישית, להשלמת הטיפול הקונבנציונלי, לשמירה על תוצאות ההיפוך והגעה לתוצאות המיטביות עבורכם.

שתפו את העמוד בפייסבוק

לפרטים על טיפול בבית או בקליניקה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

 • בדוק התאמתך לטיפול

  לפניך שאלון קצר שנועד להתאים עבורך את הטיפול הנדרש בקליניקה של עמוס זיו. נשמח אם תוכל להקדיש מספר דקות למילויו.

  לאחר מילוי השאלון יישלח אליך מייל עם התשובה ונציג מקליניקת עמוס זיו ייצור עימך קשר טלפוני בתוך יום עסקים אחד.

 • שאלה מספר 1 מתוך 5

  האם אתה מרגיש הלמות לב, דופק מהיר או לא סדיר?

 • שאלה מספר 2 מתוך 5

  האם אתה סובל מקוצר נשימה, קושי בהכנסת אוויר, אי נוחות בחזה?

 • שאלה מספר 3 מתוך 5

  האם אתה מרגיש חרדה או פחד ממצבך הרפואי?

 • שאלה מספר 4 מתוך 5

  האם אתה נוטל תרופות בשל מצבך הבריאותי?

 • שאלה מספר 5 מתוך 5

  האם אתה מרגיש שאיכות חייך נפגעה והאם תרצה לשפרה?

 • לקבלת תשובה מיידית והמלצה להמשך טיפול, אנא מלא את הפרטים:

 • ניצור איתך קשר בהקדם לגבי אפשרויות שיפור מצבך

מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים - המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית
מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית
לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים –
המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית