הורדת לחץ דם וטיפול טבעי בלחץ דם גבוה

יתר לחץ דם, שמכונה גם "הרוצח השקט", מופיע לעתים קרובות ללא תסמינים, אך עלול לגרום לסיכונים בריאותיים כמו שבץ, אי ספיקת לב, התקף לב ונזק לכליות ולאברים נוספים בגוף. טיפול ברפואה סינית הינו טיפול יעיל ומיטיב, שמסייע לאזן את המצב, מפחית סיכונים ונזקים בריאותיים, מונע הידרדרות במצב ומחזיר את החיוניות והרוגע לחיים.

האם הטיפול הטבעי ביתר לחץ דם מתאים לכם?

הטיפול ברפואה סינית מתאים לאנשים שמחפשים דרכים טבעיות ואמצעים לאזן את לחץ הדם ולטפל גם בסימפטומים וגם במקור הבעיה. הטיפול הסיני מתאים למי שנוטלים תרופות להורדת לחץ דם וגם למי שטרם החלו בכך ומעוניינים לטפל באופן טבעי, למנוע התפתחות של לחץ דם גבוה או הידרדרות. לעתים מגיעים לטיפול אנשים שמטופלים כנגד לחץ דם גבוה, ומעוניינים לאזן את לחץ הדם, למנוע פגיעה בכלי דם ובאברים פנימיים ולטפל בנזקים והפרעות שכבר נוצרו.

טיפול טבעי לאיזון לחץ הדם מביא לשיפור במהירות וברוב המקרים רואים הטבה תוך שבועות ספורים

איך נערך האבחון והטיפול?

טיפול ברפואה סינית נערך לאחר תשאול ואבחון מעמיקים, שבמהלכם נבחן המצב הגופני והרגשי של המטופל, ונפרשים אורחות חייו, הרגלי היומיום והתזונה. יתר לחץ דם מאובחן ברפואה הסינית על פי ניתוח כולל של התסמינים שמציג המטופל – אלה הקשורים ללחץ דם, לצד מכלול התסמינים הגופניים של האדם. בהתאם לכך נאפיין את דפוס חוסר האיזון אותו מציג האדם. חוסר האיזון יכול להתבטא במערכות שונות כגון הכבד, הכליות, הטחול או הלב, על פי הגדרתם ברפואה סינית. הטיפול יותאם אישית לכל מטופל, על פי האבחון. כך למשל,טיפול עבור בחור צעיר שעובד שעות רבות תחת עומסים כבדים ומתח, שונה מהטיפול המותאם עבור אדם מבוגר בשנות השבעים, אצלו כלי הדם איבדו מגמישותם בשל הגיל.

איך מורידים לחץ דם באופן טבעי?

הטיפול הטבעי כולל דיקור סיני, נטילת צמחי מרפא סיניים ושינוי תזונתי מותאם אישית. במקרים רבים איזון לחץ הדם מתרחש במהירות יחסית, ותוך כמה שבועות ישנה הטבה. תגובות טובות לטיפול מתקבלות במצבים של חריגות קלות עד בינוניות בלחץ הדם. במקרים שבהם ערכי לחץ הדם גבוהים במיוחד, יש צורך לשלב בין תרופות קונבנציונליות לטיפול סיני, עד שמופיעה הטבה ולחץ הדם יורד ומתאזן.

 • צמחי מרפא למחלות לב

  צמחי המרפא ודיקור סיני –  נועדו לאזן ולהזרים האנרגיה בגוף, ולהוריד את רמת לחץ הדם.

 • תזונה נכונה במחלות לב

  השינוי התזונתי –  כולל המלצות שמתאימות לאבחון הייחודי לכל אדם, על פי מקור הבעיה. כך למשל, מי שסובלים מיתר לחץ דם על רקע עודפי חום בכבד, מוטב שימנע ממזון חריף וחמוץ. זוהי אינה המלצה גורפת, ולכל אדם הסובל מלחץ דם גבוה יש להתאים המלצות על פי מצבו. עם זאת, ישנן כמה המלצות שיכולות לסייע לכל הלוקים בלחץ דם גבוה – צריכה פחותה של מזון שומני, מעובד ומטוגן, ויתור על מוצרי חלב עם אחוזי שומן גבוהים, העדפת שמן זית ועוד.

 • אורחות חיים ומחלות לב

  המלצות שקשורות באורחות החיים – כוללות הצעה לתרגול הרפייה יומית (יוגה, מדיטציה, טיול רגלי קל או כל פעילות מרגיעה אחרת), התאמת פעילות גופנית מתונה באופן קבוע מספר פעמים בשבוע, שינה טובה של מספיק שעות בכל לילה, וניהול אורח חיים רגוע ונטול מתח ולחץ, ככל האפשר.

טיפול טבעי מביא לשינוי ולהטבה בלחץ דם, שיפור בהרגשה הכללית והקלה בולטת ומשמעותית בתסמינים. רוצים למנוע סיכונים, לאזן לחץ דם ולהיפטר מהחששות והסימפטומים הנלווים? פנו אלינו למרפאת הלב, ותוכלו לחזור ולחיות עם לחץ דם תקין ומאוזן ולהשיב לעצמכם את איכות החיים.

עמוס זיו הוביל מחקר על שיטת טיפול רב תחומית ביתר לחץ דם. במחקר, שהתפרסם בירחון מדעי מוביל, נמצאה השיטה כיעילה כמעט כפליים מהשיטה המומלצת על ידי איגוד הלב האמריקאי לטיפול ביתר לחץ דם באמצעות שינוי אורחות חיים.

צילום עיתון כתבה עמוס זיו
שתפו את העמוד בפייסבוק

לפרטים על טיפול בבית או בקליניקה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

 • בדוק התאמתך לטיפול

  לפניך שאלון קצר שנועד להתאים עבורך את הטיפול הנדרש בקליניקה של עמוס זיו. נשמח אם תוכל להקדיש מספר דקות למילויו.

  לאחר מילוי השאלון יישלח אליך מייל עם התשובה ונציג מקליניקת עמוס זיו ייצור עימך קשר טלפוני בתוך יום עסקים אחד.

 • שאלה מספר 1 מתוך 5

  האם אתה מרגיש הלמות לב, דופק מהיר או לא סדיר?

 • שאלה מספר 2 מתוך 5

  האם אתה סובל מקוצר נשימה, קושי בהכנסת אוויר, אי נוחות בחזה?

 • שאלה מספר 3 מתוך 5

  האם אתה מרגיש חרדה או פחד ממצבך הרפואי?

 • שאלה מספר 4 מתוך 5

  האם אתה נוטל תרופות בשל מצבך הבריאותי?

 • שאלה מספר 5 מתוך 5

  האם אתה מרגיש שאיכות חייך נפגעה והאם תרצה לשפרה?

 • לקבלת תשובה מיידית והמלצה להמשך טיפול, אנא מלא את הפרטים:

 • ניצור איתך קשר בהקדם לגבי אפשרויות שיפור מצבך

מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים - המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית
מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית
לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים –
המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית