הורדת כולסטרול וטיפול טבעי בכולסטרול ושומנים בדם

אובחנתם כסובלים מכולסטרול גבוה? מעוניינים להפחית את הסיכון ללקות בטרשת עורקים, שבץ או התקף לב? הרפואה הסינית מציעה טיפול טבעי ויעיל למצב של עודפי כולסטרול בגוף, ומסייעת לאיזון רמת השומנים בדם ולהפחתת הסיכונים הנובעים מעודף כולסטרול באופן טבעי.

למה חשוב להוריד כולסטרול?

ריכוז גבוה של כולסטרול "רע" ושומנים בדם עלול לגרום לבעיות בריאות חמורות, ומהווה גורם סיכון למחלות כמו טרשת עורקים, התקף לב ושבץ.

הטיפול הטבעי בכולסטרול גבוה ושומנים בדם נועד להביא ל:

 • הפחתת רמת הכולסטרול ה"רע" והשומנים בדם.
 • מניעת התפתחות או התקדמות של טרשת עורקים.
 • הפחתת תופעות הלוואי שכרוכות בנטילת תרופות נגד כולסטרול.
 • השבת הבריאות הכללית, איזון וחיזוק מערכות הגוף, ובראשן מערכת הלב וכלי הדם.
 • הפחתת הסיכון לאירועי לב, התקף לב ושבץ.
 • אימוץ אורחות חיים בריאים, ובהם הרגלי תזונה ופעילות גופנית מותאמת, על מנת לשמור על בריאות ואיכות חיים לאורך זמן.

תרופות להורדת כולסטרול

כולסטרול גבוה הוא תופעה נפוצה ביותר, והנתונים מראים כי כ-10% מהבוגרים בישראל נוטלים תרופות להורדת כולסטרול באופן קבוע. ריכוז גבוה של כולסטרול בדם עלול להיות מסכן חיים, ועל כן – חשוב לטפל בו. במקרים מסוימים, ישנו הכרח ברור ליטול טיפול תרופתי, שעשוי להציל חיים. עם זאת, ישנם רבים שהטיפול התרופתי אינו מיטיב איתם. התרופות עלולות לעתים לגרום להורדת כולסטרול דרסטית, לרמה נמוכה, שיוצרת חוסר ופוגעת בגוף. נטילת תרופות להורדת כולסטרול לאורך זמן, עלולות לפגוע ביכולת הגוף לטפל בבעיה ולשוב לאיזון באופן טבעי. כמו כן, לתרופות להורדת כולסטרול ישנן תופעות לוואי שמתבטאות בכאבי שרירים, עייפות ותשישות, קושי בהליכה, בעיות בשריר הלב, סיכוי מוגבר להתפתחות סוכרת ופגיעה בזכרון.

לתרופות להורדת כולסטרול ישנן תופעות לוואי שמתבטאות בכאבי שרירים, עייפות ותשישות, קושי בהליכה, בעיות בשריר הלב, סיכוי מוגבר להתפתחות סוכרת ועוד

טיפול טבעי בכולסטרול ובשומנים בדם

הרפואה הסינית מתבוננת בגוף כשלם, ורואה את עליית הכולסטרול והריכוז הבלתי תקין שלו, יחד עם חוסר היכולת של הגוף לטפל את בבעיה – כהפרעה בתפקוד הטבעי ובאיזון המערכות השונות. להפרעה זו יש מקור מובן, וברפואה הסינית ננסה להבין מהי הסיבה לעליית הכולסטרול, ומה מאותת הגוף באמצעותה. לעתים נוצרות רמות כולסטרול גבוהות בשל נטייה גנטית תורשתית. סיבות אפשריות נוספות הן עודפי לחות בגוף, חולשה של מערכת החיסון, רמות סטרס גבוהות, עודף שומנים בדם, תזונה לקויה ועוד. ההתייחסות הטיפולית לוקחת בחשבון את הגוף בכללותו, ולא את ריכוז הכולסטרול בדם בלבד. לאחר אבחון ותשאול מקיף, נבנית תכנית טיפול שמשלבת מספר מרכיבים.

הרפואה הסינית מתבוננת בגוף כשלם ולא מסתכלת על ריכוז הכולסטרול בדם בלבד

מרכיבי הטיפול הטבעי בכולסטרול

הטיפול הטבעי בכולסטרול ובשומנים בדם מותאם באופן אישי לכל אדם, ומתבסס על המרכיבים הבאים:

 • דיקור סיני כחלק מהטיפול במחלות לב

  דיקור סיני – דיקור עדין שמסייע להניע את האנרגיה בגוף, ולהשיב את מערכות הגוף השונות לתפקוד, פעולה תקינה ואיזון. מחקרים מראים שהדיקור מסייע בהורדת רמות הכולסטרול, מניעת הצטברות שומנים ורובד טרשתי, הפחתת תהליכים דלקתיים, וכן איזון רגשי ונפשי, שחיוניים גם הם בתהליך הריפוי.

 • תזונה נכונה במחלות לב

  איזון תזונתי והמלצות תזונה – התחום של איזון כולסטרול בדם מושפע מפרסומים רבים וסותרים. במהלך הטיפול במרפאתנו, ניתנות המלצות תזונה ייחודיות שמתאימות לכל מטופל באופן פרטני. כך למשל, יפורטו מזונות ושמנים חיוניים שמסייעים בהורדת רמות כולסטרול. מנגד, נמליץ על הפחתת הצריכה של מזונות שמכילים שומן רווי, כגון בשר שמן, נקניק, מוצרי שמנת וחלב וכדומה.

 • תוספי תזונה מגוונים

  תוספים וצמחי מרפא – התהליך של איזון הכולסטרול והשומנים בדם נתמך באמצעות צמחי מרפא ותוספי תזונה, שנמצאו במחקרים כיעילים בשמירה על איזון והפחתת כולסטרול. שילוב צמחי המרפא נרקח באופן אישי לכל מטופל, על פי הצורך.

 • אורחות חיים ומחלות לב

  אורחות חיים – המלצות לאימוץ הרגלי חיים נכונים לכל אדם, על פי מצבו. בין ההמלצות, נבחנת האפשרות לפעילות גופנית מדודה ומותאמת ליכולות, על מנת להניע ולאזן את השומנים בדם. מצב הכולסטרול וחוסר האיזון ומושפע ישירות מן המצב הנפשי של האדם, ועל כן מושם דגש על הפחתת מתח ולחץ, הפחתת עומסים בחיי היומיום וניהול אורח חיים רגוע ומאוזן עד כמה שניתן.

מעוניינים לאזן את רמות הכולסטרול בגוף, ולהפחית את ריכוז השומנים בדם? פנו למרפאתנו להתאמת טיפול יעיל ומיטיב, שתוצאותיו ילוו אתכם לאורך זמן.

שתפו את העמוד בפייסבוק

לפרטים על טיפול בבית או בקליניקה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

 • בדוק התאמתך לטיפול

  לפניך שאלון קצר שנועד להתאים עבורך את הטיפול הנדרש בקליניקה של עמוס זיו. נשמח אם תוכל להקדיש מספר דקות למילויו.

  לאחר מילוי השאלון יישלח אליך מייל עם התשובה ונציג מקליניקת עמוס זיו ייצור עימך קשר טלפוני בתוך יום עסקים אחד.

 • שאלה מספר 1 מתוך 5

  האם אתה מרגיש הלמות לב, דופק מהיר או לא סדיר?

 • שאלה מספר 2 מתוך 5

  האם אתה סובל מקוצר נשימה, קושי בהכנסת אוויר, אי נוחות בחזה?

 • שאלה מספר 3 מתוך 5

  האם אתה מרגיש חרדה או פחד ממצבך הרפואי?

 • שאלה מספר 4 מתוך 5

  האם אתה נוטל תרופות בשל מצבך הבריאותי?

 • שאלה מספר 5 מתוך 5

  האם אתה מרגיש שאיכות חייך נפגעה והאם תרצה לשפרה?

 • לקבלת תשובה מיידית והמלצה להמשך טיפול, אנא מלא את הפרטים:

 • ניצור איתך קשר בהקדם לגבי אפשרויות שיפור מצבך

מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים - המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית
מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית
לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים –
המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית