אבלציה – משמעות, השלכות וטיפול מניעתי טבעי

סובלים מפרפור פרוזדורים וקיבלתם המלצה לעבור אבלציה באמצעות צנתר? מה המשמעות, מה ההשלכות ואיך הטיפול הטבעי יכול לסייע בשימור התוצאות?

מה זו אבלציה?

מדובר בהליך המתבצע לטיפול בהפרעות קצב הלב. אבלציה, בעברית צריבה, היא צנתור חשמלי פולשני שמטרתו להסדיר את הדופק וקצב הלב, וכאשר הטיפולים התרופתיים לא מועילים, או כשהמצב דורש התערבות ישירה.

הליך הפעילות התקינה של הלב הוא הזרמת דם ממנו לכל חלקי הגוף, בתגובה לאותות חשמליים אשר נוצרים במערכת החשמלית שנמצאת בו. כשיש שיבושים במערכת, הופכים האותות החשמליים לחריגים ונוצרת הפרעה חשמלית בפעימות הלב, שיכולות להיות מהירות מדי או איטיות יותר מהנורמה. מצב של פרפור פרוזדורים, בו קצב הפעימות מהיר מדי, לחץ הדם יורד ואספקת הדם לאיברים פוחתת, יכול לגרום לאורך זמן לסכנת חיים למטופל.

באמצעות אבלציה, צנתור חשמלי פולשני, ניתן להרוס רקמות בלב, בהן מצויים מוקדי החשמל שגורמים להפרעות הקצב.

הליך האבלציה נעשה באמצעות החדרת צנתרים דרך המפשעה, ואשר מגיעים ללב דרך כלי הדם הגדולים. בקצה הצנתרים מצוי מנגנון של גלי רדיו שמטרתו לחמם את המקום ולהרוס את רקמות הלב והמוקדים שבהם יש אותות חשמליים חריגים שמייצרים את הפרפור. הצריבה מבוצעת ע"י  חימום  ההורס את אותן הרקמות ומוקדים ובעצם מונע מהן להמשיך ולהזרים את האותות החריגים. איתור מיקום הרקמות מתבצע על ידי מיפוי חשמלי של שריר הלב. בשנים האחרונות התפתחה טכנולוגיית הקפאה(Crayo)  אשר מכוונת להרס המוקדים שמייצרים את הפרעת הקצב באמצעות קירור עז של הרקמה.

לקראת ההליך עובר המטופל הרדמה מקומית באזור החדרת הצנתר ולעתים יעבור גם טשטוש עמוק או הרדמה מלאה, תלוי במורכבות הפרעות קצב הלב.

הליך הטיפול נמשך בין שעה לשעתיים, ובמקרים חריגים, למשל כשמקור הפרעות קצב הלב הוא בצלקות בחדרי הלב, ההליך עשוי להמשך גם שש או שבע שעות.

בתום ההליך ולאחר השגחה של לילה בבית החולים, ישוחרר המטופל לביתו ויחזור לפעילות מלאה בתוך כיומיים עד שלושה.

האם טיפול אבלציה מסוכן ומה הם סיכויי ההצלחה?

סיבוכים אפשריים הם דימום מהאזור בו הוחדר הצנתר, פגיעה באזורים שסמוכים ללב, כמו סרעפת או וושט, ובמקרים חריגים ונדירים, עלולה להיות פגיעה במערכת ההולכה החשמלית של הלב. בסך הכל שיעור הסיבוכים בטיפולי אבלציה הוא נמוך מאד, פחות מאחוז אחד.

שיעורי ההצלחה של טיפול אבלציה הם גבוהים יחסית, כששים ועד שמונים אחוזים, בהתאם למורכבת הפרעת קצב הלב, למבנה הלב של המטופל, לטכנולוגיה ולמיומנות המנתח. לעתים, למרות הצלחת האבלציה,  עלול להופיע מוקד חשמלי בעייתי נוסף, באזור אחר אשר גורם לחזרת הפרפור. בנוסף אם המוקד מצוי בעומק שריר הלב והאבלציה מצליחה להגיע רק לשכבה החיצונית שלו, הפרוצדורה נכשלת.

שיעורי ההצלחה של טיפול אבלציה הם כ 60-80%

חשוב להישאר במעקב, ולקבל טיפול מונע, כדי שפרפור הפרוזדורים לא יחזור על עצמו, וימנע הצורך באבלציה חוזרת.

 • המלצה על טיפול טבעי שמנע צורך באבלציה

  לפי המלצה של הקרדיולוגית כבר הייתי אמורה להיות באבלציה ראשונה. לשימחתי פגשתי אותך וביחד עם הכדורים הקונוונציונליים הצלחת לייצב את המצב. תודה, רויטל, בת 43
 • כל הרופאים שבדקו אותי אמרו לי שאין מה לעשות וחיים עם זה

  בזכות הטיפול המשולב של הדיקור עם צמחי המרפא התחלתי לחזור למסלול החיים שלי עם שמחה וכוחות מחודשים! אורי אהרון
 • טיפול מקצועי ומסור בהפרעת קצב לב

  ברצוני להודות לך על על הטיפול המקצועי והמסור בבעיית הפרעות קצב הלב, בזכות הטיפול שלך הייתה לי הפוגה במשך שנתיים תמימות. פרופיס בלה
 • תודה על טיפול בהפרעות קצב בתדירות גבוהה

  דוח ההולטר הראה ירידה משמעותית בהפרעות הקצב וכל זה בזכותכם! אדווה א
+ לכל ההמלצות

טיפול טבעי משולב לשמירה על התוצאות

טיפול טבעי באמצעות הרפואה הסינית, מסייע לשמור על תוצאות הצריבה. המטרה היא לספק טיפול מניעתי כדי לחזק את הגוף, לאתר את הגורמים לפרפור פרוזדורים ולטפל בהם, ולשמר את תוצאות הטיפול באבלציה זמן רב ככל האפשר.

המטופלים בקליניקה עוברים אבחון מקיף ויסודי, ולאחריהם מורכבת תוכנית טיפול שמשתלבת עם הטיפול הקונבנציונלי . טיפול זה יכול להביא לתוצאות טובות ולטווח ארוך.

הטיפול כולל:

 • לב לטובת עמוד פרפור פרזדורים

  טכנולוגיות אינטגרטיביות מתקדמות – הטיפול כולל גירוי חשמלי לא פולשני, באמצעות אלקטרודות המונחות על פני הגוף.

   

  הטיפול בגירוי העצבי מעביר מסר למערכת העצבים המרכזית ולמוח, ומווסת את השליטה על הלב; גורם להפרשה הורמונאלית המווסתת מערכות שונות בגוף;  מפחית יתר פעילות עצבית שיכולה לגרום להפרעות קצב (פרפור פרוזדורים, פעימות מוקדמות ופלפיטציות). הטיפול אינו כרוך בכאב או באי נוחות. השפעת הטיפול מיידית ונשמרת גם לטווח הארוך, והוא מפחית מתחים ויוצר תחושת רוגע. בקליניקה לרפואת לב אינטגרטיבית צבר עמוס זיו ניסיון מוכח עם מאות מטופלים, לאורך שנים רבות.

   

  טכנולוגיה אינטגרטיבית יכולה להפחית משמעותית

  הישנות של הפרעות קצב לאחר אבלציה

 • דיקור סיני כחלק מהטיפול במחלות לב

  דיקור סיני – מסייע משמעותית בהסדרת קצב הלב, הסדרת דופק וויסות פועלת הלב, ומחזק את הגוף כולו.

 • צמחי מרפא של שמים וארץ

  פורמולות טבעיות מצמחי מרפא – מותאמות אישית , ומסייעות בחיזוק המערכת החיסונית כולה ומיטיבות עם המטופל. במידת הצורך תינתן גם המלצה לתוספי תזונה ייעודיים לכל מטופל.

 • תזונה נכונה במחלות לב

  המלצות תזונה ואורחות חיים – הטיפול כולל המלצות והנחיות לתזונה בהתאמה אישית שמסייעת לחיזוק המטופל, והמלצות לסיגול אורח חיים בריא ומיטיב.

עמוס זיו, מטפל אינטגרטיבי בבעיות לב, הוא בעל נסיון מקצועי עשיר ומקיף, עם מעל 20 שנים בטיפול באלפי מטופלים.

פרסומים של עמוס זיו

הטיפול בקליניקה יסייע להפחית את הישנות הפרפור ולצמצם את הנזק הבריאותי הכרוך בו ולשמר את תוצאות הצריבה, יעזור במניעה מהגעה למצבים מסכני חיים, יעזור לחזור לפעילות גופנית מתונה וסדירה, ולאמץ, או לחזק, אורחות חיים בריאים ושמירה על התוצאות לאורך זמן.

עברתם, או עומדים לעבור, צריבה/אבלציה ? צרו עמנו קשר ונשמח לבנות עבורכם תוכנית מקיפה ומותאמת אישית של טיפול טבעי, שישלים את הטיפול הקונבנציונלי, עם ליווי, ייעוץ ותמיכה לכל אורך הדרך.

שתפו את העמוד בפייסבוק

לפרטים על טיפול בבית או בקליניקה

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

 • בדוק התאמתך לטיפול

  לפניך שאלון קצר שנועד להתאים עבורך את הטיפול הנדרש בקליניקה של עמוס זיו. נשמח אם תוכל להקדיש מספר דקות למילויו.

  לאחר מילוי השאלון יישלח אליך מייל עם התשובה ונציג מקליניקת עמוס זיו ייצור עימך קשר טלפוני בתוך יום עסקים אחד.

 • שאלה מספר 1 מתוך 5

  האם אתה מרגיש הלמות לב, דופק מהיר או לא סדיר?

 • שאלה מספר 2 מתוך 5

  האם אתה סובל מקוצר נשימה, קושי בהכנסת אוויר, אי נוחות בחזה?

 • שאלה מספר 3 מתוך 5

  האם אתה מרגיש חרדה או פחד ממצבך הרפואי?

 • שאלה מספר 4 מתוך 5

  האם אתה נוטל תרופות בשל מצבך הבריאותי?

 • שאלה מספר 5 מתוך 5

  האם אתה מרגיש שאיכות חייך נפגעה והאם תרצה לשפרה?

 • לקבלת תשובה מיידית והמלצה להמשך טיפול, אנא מלא את הפרטים:

 • ניצור איתך קשר בהקדם לגבי אפשרויות שיפור מצבך

מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים - המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית
מחקר חדש: טכנולוגיה לא פולשנית
לטיפול ביתי בפרפור פרוזדורים –
המרכז הרפואי איכילוב וקופ"ח כללית