מה הוא אבחון אירידולוגי, ומה ניתן ללמוד ממנו?

מאמר אורח

אירידולוגיה היא שיטת אבחון המשתייכת אל שיטות האבחון ההוליסטיות. בשיטה זו בודקים סימנים שונים המופיעים בקשתית של העין, שכן מאמינים שהקשתית מייצגת את גוף האדם על כל איבריו ומערכותיו.

קצת על האבחון האירידולוגי

הכל התחיל ביבשת אירופה וזאת בעקבות מחקרים שנעשו על אנשים במטרה למצוא את הקשר בין תלונותיהם של אנשים, מצבם הפיזי והסימנים השונים המופיעים בקשתית של העין. ההנחה היא שהסימנים המופיעים בקשתית של העין מצביעים על המצב של כל המערכות בגוף ואיברי הגוף ולכן באמצעות אבחון אירידולוגי ניתן לומר למטופל מהם האיברים החזקים ומהם האיברים החלשים בגופו, האם האיברים בגופו מתפקדים כראוי, האם נראית לעין דלקת כלשהי בגופו, האם יש הצטברות של רעלים במקומות שונים בגוף ועוד. בנוסף, ניתן לראות כיצד חולשה של איבר אחד (או מערכת מסויימת) בגוף האדם משפיעה על האיברים והמערכות האחרות בגוף.

מה ניתן לאבחן?

כיוון שמדובר על שיטת אבחון בה מאמינים שהייצוג של הגוף נעשה על ידי הקשתית של העין, ניתן בעזרת הגישה הזו לגשת לאבחן של בעיות רבות בגוף האדם, תהליכיו, מערכותיו ואיבריו. ניתן לאבחן נוכחות של רעלים במערכות הגוף השונות, חוסר איזון בגוף (דבר שיכול לבוא לידי ביטוי בחוסר תזונתי, חוסר בשומנים, חוסר בברזל ונטייה לאנמיה ועוד), מצבה של מערכת החיסון בגוף, רמת החומציות, דלקות במערכות השונות של הגוף, חוסר איזון הורמונאלי, המצב של מערכת העצבים של הגוף ועוד. בנוסף, ניתן לאבחן מצבים של פיברומיאלגיה, בעיות עור, אלרגיות, הסיבה לעצירויות, מצבים של עייפות כרונית ועוד.

 

כיצד מתבצע האבחון?

אירידולוג יבקש מכם בשלב הראשון למלא שאלון רפואי וזאת על מנת לקבל תמונה ברורה על מצבכם הרפואי. השלב השני יהיה צילום של העיניים שלכם במכשור מתקדם. השלב השלישי יהיה עיבוד הממצאים על ידי המומחה והשלב הרביעי יהיה החלטה לגבי תכנית הטיפול המתאימה לבעיה או לבעיות מהן אתם סובלים.

שתפו את העמוד בפייסבוק

  לפרטים על טיפול בבית או בקליניקה

   השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   • בדוק התאמתך לטיפול

    לפניך שאלון קצר שנועד להתאים עבורך את הטיפול הנדרש בקליניקה של עמוס זיו. נשמח אם תוכל להקדיש מספר דקות למילויו.

    לאחר מילוי השאלון יישלח אליך מייל עם התשובה ונציג מקליניקת עמוס זיו ייצור עימך קשר טלפוני בתוך יום עסקים אחד.

   • שאלה מספר 1 מתוך 5

    האם אתה מרגיש הלמות לב, דופק מהיר או לא סדיר?

   • שאלה מספר 2 מתוך 5

    האם אתה סובל מקוצר נשימה, קושי בהכנסת אוויר, אי נוחות בחזה?

   • שאלה מספר 3 מתוך 5

    האם אתה מרגיש חרדה או פחד ממצבך הרפואי?

   • שאלה מספר 4 מתוך 5

    האם אתה נוטל תרופות בשל מצבך הבריאותי?

   • שאלה מספר 5 מתוך 5

    האם אתה מרגיש שאיכות חייך נפגעה והאם תרצה לשפרה?

   • לקבלת תשובה מיידית והמלצה להמשך טיפול, אנא מלא את הפרטים:

   • ניצור איתך קשר בהקדם לגבי אפשרויות שיפור מצבך